عمومی

پریود در عروسی و 8 راهکار برای مدیریت آن

بی شک روز عروسی یکی از مهم ترین روز ها برای هر زنی است و فکر پریود شدن در این روز مهم، می تواند باعث ترس و اضطراب شما شود! پریودی که می تواند منظم باشد یا کاملا شما را غافل گیر کند!

پریود شدن در روز عروسی، یک شرایط عادی نیست و بدون شک دردسرهایی برایتان خواهد داشت؛ اما می توانیم با رعایت توصیه های زیر، تجربه ی بهتری از پریود در روزعروسی داشته باشیم.

اگر شما هم به این فکر کرده اید که ممکن است روز عروسیتان پریود شوید، مقاله زیر به شما کمک می کند تا مدیریت بهتری روی این موضوع داشته باشید!

 

1- از اپلیکیشن های مدیریت و ثبت پریود استفاده کنید!

چه قاعدگی منظمی داشته باشید و چه قاعدگی تان نامنظم باشد، استفاده از اپلیکیشن ها و تقویم های قاعدگی برایتان ضروری است. با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانید الگوی مخصوص خود در پریود را پیدا کنید. برای مثال می توانید از روی علائم جسمی و روحی خاص خود در روزهای مختلف، متوجه زمان دقیق پریود خود شوید. می توانید روز های قاعدگی تان را رصد کنید و ببینید چه روز هایی خونریزی سبک تر و چه روز هایی خونریزی سنگین تری دارید و میزان شدت قاعدگی تان را متوجه شوید. علائمی که در پریود و قبل از آن دارید مانند نفخ، سردرد، خستگی و غیره را در اپلیکیششن ثبت می کنید و در روز های مهم مثل عروسی، با پیش بینی و در نظر داشتن علائم ممکن، برای مواجهه با آن ها آمادگی بیشتری خواهید داشت!

این نکته را هم در نظر داشته باشید که شرایط روحی و فشار های روانی قبل از مراسم عروسی ممکن است بر زمان و یا حتی شدت پریودی شما تاثیر بگذارد. پس مهم است که در این شرایط حتما آمادگی پریود شدن را داشته باشید!

2- با مشورت پزشک پریودتان را عقب بیاندازید!

برای کسانی که پریود های شدید و دردناکی دارند و یا با بیماری های ناشی از پریود دست و پنجه نرم می کنند، این گزینه بهترین راه است. البته که این یک گزینه دقیقه نودی نیست و شما باید از قبل با پزشک متخصص مشورت کنید و برای این موضوع برنامه ریزی داشته باشید. استفاده از داروهای کنترل بارداری به صورت قرص، پچ یا نووارینگ(حلقه ضد بارداری) می توانند در عرض سه هفته اثر گذاریشان را نشان دهند. البته حواستان باشد حتما در این مورد با پزشک متخصص مشورت کنید و به مصرف خودسرانه این داروها نپردازید!

3- کاپ قاعدگی می تواند راه رهایی باشد!

احتمال بالای نشتی خون به خصوص در روز های ابتدایی پریودی آن هم در لباس سفید عروسی، می تواند دلیل محکمی برای فکر کردن به انتخاب کاپ قاعدگی باشد!

علاوه براین، نوار بهداشتی برای مدت طولانی قابل استفاده نیست و شما باید در فاصله های زمانی کوتاه، آن را تعویض کنید؛ در غیر این صورت ممکن است در معرض ابتلا به عفونت های خطرناک، قرار بگیرید. به همه این موارد آسیب به محیط زیست و حس ناراحتی و عدم آرامش هم اضافه کنید.

با توجه به این موارد، به انتخاب کاپ قاعدگی برای مدیریت پریود در روز عروسی تان فکر کنید. فقط کافی است حداقل چند ماه قبل از عروسی استفاده از کاپ قاعدگی را تمرین کنید تا نگرانی بابت نشتی یا جایگذاری و تخیله آن نداشته باشید. با کاپ قاعدگی پریود بی دغدغه و آرامی را تجربه خواهید کرد؛ حتی در روز عروسی!

4- لباس زیر مخصوص پریود را امتحان کنید!

انتخاب لباس های زیر مخصوص قاعدگی می تواند گزینه مناسبی برای روز عروسی باشد. این لباس های زیر با جذب خون قاعدگی و ایجاد تهویه مناسب مانع از ایجاد بوی بد و یا حس نامطبوع رطوبت در ناحیه تناسلی خواهند شد. فقط کافی است محصول باکیفیتی با پوشش ضد میکروبی، جذب مناسب و تهویه کافی، تهیه کنید.

5- برای پریودتان، ساقدوش انتخاب کنید!

اگر در روز عروسیتان پریود بودید، این موضوع را راز نگه ندارید. حداقل یک نفر را درکنارتان داشته باشید تا با دانستن وضعیت شما، برای آماده شدن و مدیریت پریودی در روز عروسی کمکتان کند. برای مثال او می تواند خوراکی های مناسب برای تسکین درد پریود را برایتان به همراه داشته باشد یا به شما کمک کند از کثیف شدن لباستان هنگام دستشویی جلوگیری کنید.

این فرد یک همراه دلسوز برای شماست و به شما کمک می کند تا اجازه ندهید پریود،

شما را در یکی از بهترین روز های زندگی تان، آزرده خاطر کند!

6- کیف اورژانسی تان را به همراه داشته باشید!

چه در روز عروسی پریود باشید و چه حتی انتظار پریود شدن را نداشته باشید، به همراه داشتن یک کیف لوازم اورژانسی که در آن وسایل لازم برای مدیریت پریود هم هست، خالی از لطف نیست!

لازم است محتویایت این کیف علاوه بر وسایلی مثل نخ و سوزن، خوشبو کننده، کش مو، سنجاق و غیره، شامل وسایل مدیریت پریودی هم باشد. وسایلی مانند پد بهداشتی، تامپون یا کاپ قاعدگی و همچنین داروهای مسکنی که با مشورت پزشک تهیه کرده اید را در این کیف قرار دهید تا تجهیزات مناسب برای مدیریت پریودتان را در اختیار داشته باشید.

7- الکل، کافئین و غذاهای شور ممنوع!

شاید عجیب به نظر برسد اما نفخ کردن در روز عروسی ممکن است باعث شود لباس عروسیتان به خوبی به تنتان ننشیند. مصرف سدیم و غذاهای شور باعث احتباس آب در بدن و تشدید نفخ در دوران پریود شده و برایتان آزار دهنده خواهد بود؛ برای جلوگیری از این اتفاق، نمک مصرفی خود را در روزهای قبل از عروسی به حداقل برسانید. سایر غذاهایی مثل شیرین کننده های مصنوعی، الکل، نوشابه های گازدار و شکر و آرد تصفیه شده نیز باعث ایجاد نفخ می شوند. نوشیدن آب کافی و پرهیز از مصرف این مواد غذایی توصیه ما برای شماست!

نوشیدن قهوه نیز می تواند باعث تحریک بیشتر معده شود؛ برای تجربه پریود آسان تر در عروسی تان، مصرف قهوه را به حداقل برسانید.

8- از روز عروسی تان همراه با قاعدگی لذت ببرید.

قاعدگی در روز عروسی قطعا برای هر کسی ناخوشایند است؛ اما باید سعی کنید با این مسئله سازگار باشید و اجازه ندهید پریود شما را در این روز مهم و خاطره انگیز، تحت تاثیر قرار دهد!

به توصیه های ما با دقت عمل کنید. ساقدوش های خوب و مهربانی کنارتان داشته باشید تا حتی اگر پریود هم بودید به شما کمک کنند و باعث دلگرمی تان شوند.

این روز اولین عروسی و احتمالا آخرین عروسیتان خواهد بود؛ پس بدون وقفه از لحظه به لحظه آن لذت ببرید و خاطره های زیبا بسازید!

شما لایق بهترین ها هستید و لیوا با افتخار به شما کمک خواهد کرد تا بهترین خودتان باشید 😊

 

نویسنده: زهرا افخمی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *