تست انتخاب سایز کاپ قاعدگی

در این بخش اطلاعات مرتبط با انواع سایز لیواکاپ و همچنین فاکتورهای مهم برای انتخاب سایز را خواهید یافت. اگر از انتخاب سایز مناسب برای خود مطمئن نیستید با پاسخ به چند سوال ساده تست انتخاب سایز کاپ قاعدگی می توانید سایز مناسب خود را بیابید. همینطور همیشه به خاطر داشته باشید که می توانید با مشاورین ما جهت کسب هر گونه راهنمایی تماس حاصل کنید.

تست سایز کاپ قاعدگی لیوا

این تست با در نظر گرفتن فاکتور های متفاوت، سایز کاپ قاعدگی مناسب را پیشنهاد می دهد.

1 - چند سالتان است؟

2 - تجربه بارداری و زایمان داشتید؟

3 - موقعیت سرویکس یا دهانه رحم

4 - ورزش میکنید؟

5 - پریودتون سنگینه یا سبک؟

اشتراک گذاری:

انواع سایز کاپ قاعدگی لیوا

لیواکاپ در دو مدل عرضه می شود. لیوا 1 (ظرفیت 20 میلی لیتر) و لیوا 2 (ظرفیت 30 میلی لیتر).

تست سایز کاپ قاعدگی لیوا

آیا خون ریزی پریودتان طبیعی است؟: تست آنلاین شدت خون ریزی قاعدگی

چگونه سایز کاپ قاعدگی را بفهمیم؟

نکات که در انتخاب سایز فنجان قاعدگی موثر است عبارتند از:

شدت قاعدگی ماهیانه : اگر میزان خونریزی شما کم و متوسط است ، مدل 1 انتخاب خوبی برای شما خواهد بود و اگر خونریزی شدید دارید بهتر است از لیواکاپ مدل 2 استفاده کنید. 
سن: برای خانم های زیر 30 سال سایز 1 توصیه می شود.
 سبک زندگی و ورزش: اگر ورزشکار هستید، یوگا و پیلاتس کار میکنید یا ورزش کگل را به صورت منظم انجام می دهید و عضلات کف لگن قوی دارید بهتر است از مدل 1 استفاده کنید.
تجربه بارداری و زایمان: تجربه بارداری باعث ایجاد تغییراتی در اندام تناسلی شما خواهد شد، تغییر در محل سرویکس، قدرت عضلات کف لگن و میزان خونریزی اصلی ترین این تغییرات هستند. معمولا بعد از بارداری و زایمان مدل 2 مناسب تر است. 
سرویکس یا دهانه رحم:  اگر سرویکس شما در محل پایین تری قرار دارد بهتر است از مدل 1 استفاده کنید (ویدیو آموزش اندازه گیری سرویکس)

در انتخاب مدل و سایز مناسب کاپ قاعدگی دو فاکتور مهم را باید در نظر بگیرید، قدرت عضلات کف لگن و میزان خونریزی.

  •  عضلات کف لگن به دلایلی همچون بالارفتن سن، چندقلوزایی، زایمان های طبیعی پی در پی و یا عامل ژنتیک ممکن است ضعیف و با انجام ورزش هایی مثل کگل تقویت شود. توصیه کلی ما ایناست که اگر عضلات کف لگن قوی دارید از مدل 1 و اگر عضلات کف لگن شما به هر دلیل ضعیف است از مدل 2 استفاده کنید.
  • همچنین در صورتی که میزان خونریزی شما کم و متوسط است ، مدل 1 انتخاب خوبی برای شما خواهد بود و اگر خونریزی شدید دارید بهتر است از لیواکاپ مدل 2 استفاده کنید. ( مطلب درباره خونریزی شدید یا معمولی)  بسیاری از افراد که شدت خونریزی آنها در طول دوره متفاوت است، از هر دو مدل استفاده می­کنند و در روزهای سنگین از لیواکاپ مدل 2 و روزهای سبک تر از مدل 1 استفاده می­کنند. اگر شدت خون ریزی بالایی دارید و از مدل 1 استفاده می­کنید ممکن است نیاز باشد کمی زودتر کاپ را تخلیه نمایید.

در صورتی که شرایط و بیماری خاصی دارید که احتمال می دهید در انتخاب سایز كاپ قاعدگي موثر باشد، می توانید از طریق واتس اپ یا سایر راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید، ما به شما برای انتخاب بهتر کمک می کنیم.

یک فکر در مورد “تست انتخاب سایز کاپ قاعدگی

  1. shadi گفت:

    عالی خیلی مفیدبود👌🏼👌🏼👌🏼

  2. سارا گفت:

    خیلی عالیه. شبا با خیال راحت میتونم بخوابم. از شر پد بهداشتی و حساسیتش راحت شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *